70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Już nie będzie potrzebny tradycyjny policjant

Pożyczki bez bik-u najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Już nie będzie potrzebny tradycyjny policjant

Nie każdy wie, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Teraz każdy powinien zapłacić polisę, za jej brak grożą wysokie kary i nie ma od tego żadnych wyjątków. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Kary, jakie zanotowano w zeszłym roku za to, że kierowcy naszych polskich dróg nie posiadali obowiązkowego ubezpieczenia OC można liczyć w dziesiątkach tysięcy, a suma ta była bliska 100 tysięcy. To, co należy stwierdzić to fakt, że nasi rodacy najczęściej nie robią tego celowo, bo nie chcą zapłacić ubezpieczenia, a najzwyczajniej w świecie nie znają przepisów, jakie obowiązują w polskim prawie.

Jakie kary obowiązują za taką nieświadomość naszych przepisów?

Otóż zależnie od tego, ile kto zarabia, to kara może wynieść cztery tysiące dwieście złotych, a często więc bywa tak, że na mandat będzie można pracować nawet trzy miesiące. Jak więc widać niewiedza potrafi czasem całkiem sporo kosztować. Wyżej wymieniona wysokość kary dotyczy samochodów osobowych, natomiast za pojazd taki jak na przykład motor można zapłacić siedemset złotych. Kwoty te różnią się od siebie także w zależności od tego, jak długo poruszaliśmy się pojazdem bez obowiązkowego ubezpieczenia. Im krócej nim jeździliśmy, tym mniejszą kwotą zostaniemy ukarani. Określają to konkretne terminy.

Już nie będzie potrzebny policjant do wykrycia braku ubezpieczenia.
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny posiada system, który panuje nad zarejestrowanymi pojazdami i nie łatwo się przed nim uchronić. Tak więc karę można zapłacić nawet wtedy, kiedy policjant nas nie złapie na poruszaniu się samochodem po ulicy. Dziesiątki tysięcy samochodów w naszym kraju jeździ po drogach bez obowiązkowego ubezpieczenia OC i te właśnie tysiące osób, mogą się liczyć z tym, że zostanie na nie nałożona kara za brak opłaconego ubezpieczenia. Tak więc warto zapoznać się z przepisami, aby uniknąć kary i nie ponieść niepotrzebnych problemów i nieprzyjemności. Często bywa tak, że osoby takie nie zdają sobie sprawy z tego, że czas, który pozwala na korzystanie z polisy po poprzednim właścicielu, kończy się wraz z terminem widniejącym na poprzednim ubezpieczeniu, a w dalszym ciągu jesteśmy zobowiązani do wykupienia własnej polisy. Niestety nie możemy także zawiesić ciągłości ubezpieczenia, ale jest bardzo prawdopodobne, że zostanie to niebawem zmienione w przepisach. Takie rozwiązanie byłoby bardzo korzystne dla osób, które z jakiegoś powodu nie będą używały samochodu lub nie mają pieniędzy na zachowanie ciągłości polisy.

Tak więc bądźmy dobrej myśli, że przepisy się zmienią, a my będziemy mieli większe wygody dotyczące naszego ubezpieczenia. Jeszcze raz podkreślmy dla wszystkich nieświadomych kierowców, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każdy, kto posiada samochód, ma obowiązek zapłacić polisę.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x