70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Pożyczki bez bik-u najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo Turystykę możemy dzielić na wiele kategorii – drink z działów świadczy o turystyce popularnej i skutecznej, kwalifikowanej. Co wdzięczne w ubiegłych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie jedynie w Polsce. Jeszcze dużo nas interesuje szukanie miejsc mniej popularnych, tylko poprzez to dużo dyskretnych i atrakcyjnych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie wyłącznie wielkie jeziora

Oczywiście jeszcze największym uznaniem cieszą się Wielkie Jeziora Mazurskie. W terminie letnim, lecz też pd koniec maja oraz do połowy września chodzi tu setki, i nawet już tysiące łódek. Inwestorzy rywalizują o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla wytrawnych żeglarzy problemem stoi się rosnąca liczba motorówek oraz to nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Wbrew to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się coraz więcej niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny mają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa tworzy się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „ludnych”. Natomiast to bynajmniej nie istnieje takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych położonych dużo na wschód) trudno o keje i mariny. Ale jak zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najpełniejszych w Polsce. Dostaje się w ścianach Wigierskiego Parku Społecznego i jednym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Daleko jest stanowić tu swoją łódkę, bowiem z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele wpływu mają nieduże-rynnowe jeziora tkwiące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem że być jezioro Gołdap, na którym nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze naszą łódką na bliskie Jezioro Czarne. Najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełen rok przyciąga płetwonurków.

A w towarzystwie?

A w gronu tych niższych jezior wiele dobrych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wpływa na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Postawiona na momencie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii przejmują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz też podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej wybierała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na chyba nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x