70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Mieszkowice

Pożyczki bez bik-u najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Promocja pieluchy Mieszkowice

Choroby wieku podeszłego

Ciało mężczyznę z rozwojem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to jedynie kilka z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Nowe Warpno

Choroby wieku starczego to skutek naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, jednak ich działanie może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby stare często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a jeszcze ochrony i uwagi w najciemniejszych czynnościach. Mogą zawierać kłopot np. z codzienną toaletą – wtedy dostępne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może dotyczyć także mężczyzn. To jedna spośród najbardziej wstydliwych dolegliwości, o której zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Zapewne istnieć dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej choć jego podstawą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Nowe Warpno

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale jeszcze wdrożyć odpowiedni plan leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to pozostała z chorób występujących zwykle w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia kolei w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i największe jest u pań po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej kojarzy się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinii i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw spraw oraz zdarzeń, problemy z chronologią pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej istotne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy zostanie tenże i zapomni ważnych sprawie – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie jeden na wieś i nie będzie posiadał wrócić – może się to przygotować tragicznie. Zaburzenia pamięci to głęboka i zła dolegliwość, często – mimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Pewno wówczas być jednak także otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego rolę. Zaburzenia te mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest głównie u pań po 65. roku bycia – ma na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, często w pierwszym stadium. Choroba jest wynikiem procesów przebiegających w naczyniach tętniczych w siłę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które mogą sprawić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób działania i słaba dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie wielkich miary alkoholu, a również uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o profilaktykę, czyli zmienić styl bycia i dietę, a jeszcze minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i przyjmować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania pokazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to temat osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może prowadzić bez widocznych objawów. Są jednak czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Nowe Warpno

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x