70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Sprzątanie Kołobrzeg zadzwoń 666484444

Pożyczki bez bik-u najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Sprzątanie Kołobrzeg zadzwoń 666484444

Pokój alergika

Alergia wziewna to niestety bardzo znana przypadłość, która przeszkadza w naturalnym funkcjonowaniu. Czasy są najbardziej poważne – kurz, pył i kolejne alergeny, wzbijają się w górę i dołączają do polskich dróg oddechowych. Kaszel, kichanie czy zaczerwienione oczy mogą skutecznie zniechęcić do prania. Jak sobie z nimi rozmawiać? Podpowiadamy!

Sprzątanie Karlino zadzwoń 666484444

 

Alergia na kurz i roztocza

Kurz to mieszanina wielu zabrudzeń – wśród nich szukają się m.in. włosy, włókna, naskórek, piasek, a ponadto roztocza. Te te to mikroorganizmy, których odchody są najczęstszymi alergenami.

agd odkurzacze

agd odkurzacze

Nie brzmi zbyt ciekawie prawda? Mimo wszystko mała ilość kurzu w rodzie że istnieć nawet… dobra! Jak pochodzi z badań, kontakt z zabrudzeniami oraz bakteriami stymuluje nasz organizm odpornościowy. Niestety, w sukcesu kobiet z alergią nawet ta niewielka część może zobowiązywać się z przykrymi konsekwencjami. Oprócz kataru, kaszlu lub innymi podrażnieniami, kurz wpływa też na cerę. Zanieczyszczenia przenoszące się na poduszce, narażają skórę osobie na wypryski i zaczerwienienia. Jak wtedy pozbyć się kurzu? Oczywiście przy pomocy odkurzacza!
Odkurzanie pokoju

Zobacz inne propozycje pożyczka zaplo

Pokój alergika powinien być sprzątany regularnie, nie ma przecież jednej właściwej odpowiedzi, mówiącej jak często powinno się odkurzać. Zazwyczaj dostaje się, że dwa razy w tygodniu to przynajmniej. Zdecydowanie częściej powinniśmy znaleźć za odkurzacz, gdy nosimy w zakładzie zwierzęta bądź tematy przyciągające kurz np. zasłony, grube dywany, pledy itd. Tych składników wystroju nie powinno funkcjonowań w spokoju alergika – mogą mu tylko zaszkodzić. Aby odkurzanie było zdolne warto się do niego tak zrobić. Niezbędny będzie odkurzacz z workiem syntetycznym i filtrem HEPA. Worki syntetyczne zbudowane są ze profesjonalnego mikrowłókna, które obdarowuje im trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zapewniają większą filtrację niż standardowe worki i skutecznie redukują emisję kurzu do miejsca. Filtr HEPA radzi sobie z zabrudzeniami jeszcze dużo – stanowi w stopniu usunąć nawet niewielkie cząsteczki kurzu ze skutecznością ponad 99%. Warto wtedy zainwestować w ostatniego modelu urządzenia do akcje z zabrudzeniami. Niezawodne worki syntetyczne i filtry HEPA można znaleźć na części swiatworkow.

zobacz również Agencja pracy tymczasowej

Jak pozbyć się kurzu?

Oprócz regularnego odkurzania receptą na pokój bez kurzu jest prawidłowe zmienianie pościeli i pranie jej w co najmniej 60 stopniach Celsjusza. Dopiero to giną roztocza i bakterie zalegające w poduszkach czy kołdrze. Poza pościelą należy wspominać o stałym praniu firan, zasłon, narzut i nowych środków, w jakich kumuluje się kurz. Nowym rodzajem na pozbycie się alergenów jest oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie zmniejszy ich ilość oraz aktywność, dzięki czemu samopoczucie alergika ulegnie znacznej poprawie. Życzymy miłych porządków!

Artykuł opracowany jest ze źródła pokój alergika

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x